Stop trápení

8. července 2007 v 12:27 |  STOP trápení zvířat!
STOP trápení zvířat!!
DŮLEŽITÉ: vyjádřete se k úrovni ochrany zvířat v EU!
03.12.2005
Evropská komise připravuje Akční plán o ochraně a welfare zvířat. Jedná se o velmi důležitý dokument, který může ovlivnit úroveň ochrany zvířat v EU v příštích pěti letech. Tento plán má však pochopitelně své odpůrce. Do 11. prosince je proto na internetových stránkách EU vystaven dotazník, jehož cílem je zjistit, jak velkou podporu má ochrana zvířat mezi obyvateli Evropské unie.
Je proto důležité, aby dotazník ukázal co největší podporu ochraně zvířat. Čím lepší bude výsledek, tím větší je šance na následné vytvoření silného a účinného akčního plánu o ochraně zvířat. Prosíme tedy všechny příznivce zvířat, aby dotazník vyplnili a dali evropským institucím najevo, že si rozhodně přejí, aby zvířata byla chráněna lépe.
Dotazník najdete na http://europa.eu.int/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=animalwelfareactplan&lang=en. Tento odkaz vede na anglickou verzi dotazníku, v políčku vpravo nahoře si však můžete zvolit i jiné jazyky (čeština zde bohužel není).
DĚKUJEME!
Co je považováno za týrání zvířete
14.02.2007
-používání podnětů, předmětů nebo zvířeti bolest vyvolávajících pomůcek
-vyvolávání bezdůvodně nepřiměřeného působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy
-zacházení se zvířetem, přepravování jej či pohánění způsobem, který u něj vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení, poškození zdraví nebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání
Týráním tedy může být např. to, když majitel zavře psa v bytě na dlouhou dobu bez venčení, když zvíře nedostává pravidelně potravu a fyziologicky strádá, když někdo utopí právě narozená koťata, či nechá koně přivázaného na přímém slunci na louce………

Sbírka zákonů na ochranu zvířat:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mrazaci mrazaci | Web | 8. července 2007 v 12:29

ahooj mas peknej blocek fakt goooooooood

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama