Srpen 2007

Už jsem členkou Svobody zvířat!

31. srpna 2007 v 17:57 Pomáhejte zvířátkům!!

Tak dneska mi konečně přišla ta přihláška na členství ve svobodě zvířat!Přišly mi k tomu ještě nějaké letáky ohledně testování a 3 pohledy:sexy cool stupid,podpořte zákaz pokusu na primátech a modelka upravená jako pokusná(s vadami od testování) a pak ještě letáček s vyjmenovanou netestovanou kosmetikou a pak ještě nálepka:požádejte svého vyučujícího o alternativu k pokusu na zvířeti nebo pitvě.
Dále tam byla složenka a pak přihláška,kde vyplníte jak můžete pomoci(zaškrtnete co je pro vás nejpřijatelnější),já asi budu dělat ty překlady a přepisy na pc,malovat transparenty.Ráda bych se zúčastnila i stávek,ale nevím jak to budu se školou stíhat,...
Je tam mnohem,mnohem více-každý si vybere jak pomáhat.Členský příspěvek je jen 200kč ročně.
Ráda bych vás požádala;komu není lhostejný osud zvířat,přihlaste se taky.Pomůžete zvířátkům skoro bez práce.
Odkaz je:TADY

Muzikál ze střední

31. srpna 2007 v 13:16 Muzikály

Muzikál ze střední
Muzikál ze střední (TV film)

High School Musical
High School Musical

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál
USA, 2006, 93 min


Režie: Kenny Ortega
Hrají: Corbin Bleu
Přestože jsou přesvědčeni, že už se znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, vymění si telefonní čísla. Krátce poté je však Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Albuquerque v Novém Mexiku a Gabriela shodou okolností začne chodit do stejné střední školy, kde studuje i Troy. Samozřejmě se potkají, ale jejich setkání se stane počátkem řady nečekaných komplikací, zejména, když se poněkud nesměle zúčastní konkursu na role v chystaném školním muzikálu. Nakonec se jim - k nelibosti Sharpay Evansové a jejího bratra Ryana - podaří získat hlavní role. Sourozenci se rozhodnou udělat cokoli, aby zvrátili rozhodnutí profesorky Darbusové a role získali pro sebe. Do ruky jim hrají také obavy Troyova nejlepšího kamaráda a spoluhráče Chada, že kvůli zpívaní přestane trénovat na blížící se mistrovské utkání a snaha kapitánky družstva středoškolského vědomostního desetiboje Taylor McKessie získat do svého týmu chytrou Gabriellu. Oba jsou ochotni udělat cokoli, třeba se i spojit s Evansovými a vymyslet plán jak Troye a Gabriellu proti sobě poštvat. Navíc se Evansovým podaří přesvědčit profesorku Darbusovou, aby přeložila druhé kolo konkursu do stejného doby, kdy se bude konat mistrovský zápas i finále desetiboje. Je vůbec možné, aby se v takové situaci Troy s Gabrielle dokázali usmířit, získat role v muzikálu a ještě pomoci kamarádům zvítězit v basketbalovém utkání i středoškolském vědomostním desetiboji?
*************************************************************************************************
Mp3 na přání z tohoto muzikálu najdete:TADY a TADY

Největší mýty o psech

31. srpna 2007 v 12:44 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Největší mýty o psechBojová plemena automaticky útočí i na člověka.
Představa, že plemeno vyšlechtěné k zápasu se psy má zakódovánu i zlobu vůči lidem, je mylná. V arénách dokonce platilo pravidlo, že bojovníka do ní pouštěl majitel protivníka. V okamžiku, kdy by se tento pes otočil proti člověku, byl by okamžitě diskvalifikován. Nebyli šlechtěni, aby útočili na lidi. Třeba u pitbullů ale člověk musí počítat s tím, že jsou hbití, mají rychlou akceleraci a mohou mít sklony se prát se zvířaty. To je pak třeba při výchově tlumit.
Bílý pes se musí často koupat.
Velký omyl. Naopak častým koupáním mu můžeme způsobit zdravotní potíže. Pes začne trpět exémy a bude mít jiné kožní problémy. Mezi prsty se mu budou množit kvasinky apod. Chceme-li mít dobrý pocit z bílého miláčka, pak většinou postačí pořádně ho vykartáčovat.
Do bytu se pes, hlavně velký, nehodí. Potřebuje zahradu.
Není to pravda. Důležité je, kolik času psovi věnujete. Jsou psi, kteří celý život sedí smutně na zahradě za brankou a nedostanou se ven. Na druhou stranu jsou lidé, kteří mají argentinskou dogu v bytě, přijdou z práce a jdou s ní na čtyři hodiny na procházku. I doze je pak v bytě lépe než uvězněné na zahradě.
Každý pes, který má uši dolů, je hodný.
Není to tak. Velmi problémoví bývají třeba kokršpanělé. Rozhodně si nenechají všechno líbit.
Se společenským plemenem se musí zacházet citlivě jako s porcelánem.
Je třeba respektovat, že pes je malý a nemohu na něj šlapat, ale i malý pejsek potřebuje důslednou výchovu a vědět, že páníček je vůdcem smečky.
Člověk může chytit od psa roupy.
Nesmysl. U psa roup jako cizopasník neexistuje.
Pes který štěká, nekousne.
Může kousnout i pes, který štěká.
Staffordšírský bullteriér je zlý pes.
O tomto plemeni kolují podle kynologů zbytečně poplašné fámy. Má sice v názvu »bull« i »teriér«, ale rozhodně není zlou a kousavou bestií. Je to vysloveně rodinný láskyplný pes, který vás ohrozí maximálně tím, že vám jazykem shodí brýle.
Jezevčík nejvíc kouše a je tvrdohlavý. Nelze ho vychovat.
Ne, jezevčík je stejně vychovatelný jako jakýkoliv jiný pes.
Chrti jsou hloupí.
Není to pravda. Jen trochu odlišně reagují, jsou založeni povahově jinak.
Psí blecha nejde na lidi.
Chyba! Jde.
Německý ovčák je typické pracovní plemeno.
Nikoliv, může to být výborný společenský pes. Záleží, kolik prostoru mu dáte.
Nechám si psa vycvičit, pak mě bude poslouchat.
Tak to může být velký problém. I pes, který projde školou výcvikáře, nás bude poslouchat jedině tehdy, když si u něj vybudujeme autoritu. Bude si pamatovat povely, ale v okamžiku, kdy ho nedokážeme přimět, aby je vyplnil, bude si dělat, co chce. Zkušení kynologové někdy radí - nedávejte psovi příkaz, o kterém předem víte, že ho nesplní.
Bígl je roztomilý společenský pejsek.
V současné době je módní. Je to ale v každém případě honič a potřebuje pohyb.
Ohaři jsou čistě lovečtí psi a patří výhradně do lesa.
Není to úplně pravda, například český fousek by byl výborný kanisterapeutický pes (zvíře užívané k léčbě třeba psychicky nemocných pacientů). Pohyb ale český fousek potřebuje.
Nejčastěji útočí pitbullové.
Ne, pořadí je následující:
1. kříženci
2. jezevčíci
3. kokršpanělé
4. něm. ovčáci
5. rotvajleři
6. dobrmani
7. bullteriéři
8. pitbullové
9. staffordi
10. br. fily

Autor: (vet)
Foto: Profimedia.cz
30.8.2007

Upálili kočku a nahráli na mobil!!!

31. srpna 2007 v 12:32

Bratři si průběh činu nahráli na mobilní telefon a video zveřejnili na internetu!
Na Slovensku jde o první případ odsouzení mladistvých za násilí, které zveřejnili na internetu.
Rozsudek ještě není pravomocný: obhajoba obou bratrů si vyhradila patnáctidenní lhůtu, během níž se hodlá odvolat. "Ponecháme si lhůtu a v každém případě podáme odvolání," řekl advokát Ján Škrab.
Pro své klienty chce dosáhnout úplného upuštění od trestu, protože je prý už dostatečně vytrestalo veřejné zostuzení. Mladší z bratrů byl ve svém bydlišti dokonce napaden a zraněn.
Chlapci, z nichž jednomu tehdy nebylo ani 15 let, loni spoutali řetězem kočku na fotbalovém hřišti ve Stropkově. Zvíře polili technickým benzinem, zapálili a poté ho zaživa zakopali.
Na nahrávce, zachycující utrpení zmítajícího se zvířete, bylo slyšet, že se pachatelé dobře baví. "Kdo si dá pečenou kočku?" vykřikoval jeden z nich. Hlas údajně rozeznala ředitelka jeho školy, což vedlo k vypátrání obou chlapců. Před soudem se k činu doznali a vyjádřili nad ním lítost.
Autor: ČTK, hla (31. 8. 2007)

Nejstarší korela v česku-33 let!!

31. srpna 2007 v 12:14 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Karel je nejstarší korelou Česka!
´Pestrobarevný korelák Karel je právoplatným členem rodiny,´ říká Josef Bohaboj
´Pestrobarevný korelák Karel je právoplatným členem rodiny,´ říká Josef Bohaboj
Kroužek na noze korely šedé pochází z roku 1974
Kroužek na noze korely šedé pochází z roku 1974
S věkem 33 let je podle všeho nejstarším opeřencem svého druhu, který u nás žije. Podle odborníků je na světě dvakrát tak dlouho, než jsou jeho ptačí 'kolegové'.
Bohabojovi z Kněže u Zruče nad Sázavou našli korelu před více než dvaceti lety. Přiletěla k nim. "Byla schovaná mezi kachnami na dvoře a byla celá promočená, protože lilo jako z konve," vzpomíná Josef Bohaboj. Domů opeřence vzaly děti a daly mu jméno Karel. Během chvíle se stal miláčkem rodiny.
Když si Josef Bohaboj koreláka dobře prohlédl, zjistil, že je okroužkovaný. "Zajímalo mě, jak je starý. Nechtěl jsem tomu věřit. Na kroužku bylo označení měsíce 8 a rok 1974. Znamená to, že se letos dožil 33 let!"
Odborníci se shodují na tom, že je to úctyhodný věk. "Na korelu je to opravdu hodně. Vždyť korely se dnes dožívají tak patnácti let," komentuje věk Karla veterinář Jan Hnízdo z pražské Animal Clinic.
Jak Blesk zjistil, Karel překonává i doposud zaznamenaný rekord. "Oficiálně nejstarší korelu jsme zaevidovali do České knihy rekordů letos v květnu a bylo jí 31 let," říká Miroslav Marek z agentury Dobrý den.
A jak svůj úctyhodný věk komentuje sám Karel? "Na všechno mu stačí jedna věta: Tý brďooo!" směje se Bohaboj.

Je to jako kdyby žili:
Lidé - 150 let
Kakadu žlutočečelatý - 240 let
Želva nádherná - 100 let
Německý ovčák - 26 let
Kočka perská 28 let
Autor: Jan Doležal, Petra Hátlová (31. 8. 2007)

Pštrosici otrávila lidská zrůda!!!

31. srpna 2007 v 12:08 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Pštrosici otrávila lidská zrůda!

Před pár dny ještě pštrosice Tonda pobíhala po dvorku
Před pár dny ještě pštrosice Tonda pobíhala po dvorku
Do oplocené zahrady někdo hodil k ani ne ročnímu ptákovi blíže neurčené žrádlo napuštěné prudkým nervovým jedem. Do hodiny byla pštrosice mrtvá.
Otrávenou návnadu vhodil travič ptákovi do oploceného výběhu zřejmě v noci. "Ještě večer Tondovi nic nebylo. K ránu nemohl stát, vylezla mu spodní víčka, šla mu ze zobáku pěna," vyprávěl Čech.
"Trvalo to asi hodinu. Pak jsem mu odsekl hlavu, aby se dál netrápil," uzavřel osud pštrosice, která se stala oblíbeným členem rodiny Čechových. "Tonda byl ochočený, jedl z ruky, byla s ním sranda," zavzpomínal smutně jeho majitel.
Veterinární rozbory ukázaly, že Tondovi dal někdo sežrat carbofuran, který se aplikuje v zemědělství jako insekticidní přípravek k tlumení rostlinných škůdců, ale také se často používá nelegálně jako návnada v boji se 'škodnou'.
"Tohle bylo cílené. Mohl to být nemocný člověk, sadista," míní Čech. Nevyloučil, že pštrosa zabil někdo ze závisti. Muž totiž úspěšně podniká a vede spokojený soukromý život.
Jen pár týdnů před smrtí pštrosa rodině dokonce někdo otrávil kočku, a málem jim na otravu pošel i pes labrador. "Taky to mohlo sníst dítě," zhrozil se této představy Čech. O všem informoval policii, která nyní po traviči pátrá.
Autor: Jitka Žigová (31. 8. 2007)

Šípková Růženka

30. srpna 2007 v 17:14 Disneyovky

Šípková Růženka (1958)
Šípková Růženka (Sleeping Beauty)

Sleeping Beauty

Žánr: pohádka
Země: Spojené státy americké
Premiéra v ČR: 24.8.1995
Délka: 75 min.
Popis / Obsah / Info:
"Šípková Růženka" vychází z klasické pohádky Charlese Perraulta ze 17. století. Je to příběh princezny Jitřenky, která je těsně po narození prokleta čarodějkou Zlobou. Je ji předpovězeno, že se do svých šestnáctých narozenin píchne o vřeteno kolovratu a upadne do hlubokého spánku, ze kterého ji dokáže probudit pouze polibek pravé lásky. I přes snahu tří dobromyslných sudiček Fauny, Flory a Počasíčka, které o Jitřenku (nyní Růženku) pečují v lesní chaloupce, se kletba naplní a princ Filip, ozbrojený čarovným štítem ctnosti a mečem pravdy, musí odvážně bojovat se Zlobou a jejími poskoky, aby Jitřenku zachránil a mohl s ní žít šťastně až do smrti.
***********************************************************************
**************************************************************

Spořiče na počítač se zvířaty

30. srpna 2007 v 16:46 Programy do počítače se zvířaty
Realistický spořič obrazovky s motivy žraloků
Akvária, oceány, mořská fauna atd. je často motivem pro spořič obrazovky. Mnohdy je ovšem obraz značně nerealistický a dojem ze spořiče je nevalný. To však není případ tohoto spořiče.
Vlastnosti:
 • Realistické 3D prostředí a animace
 • Skvělé světelné efekty
 • Uklidňující zvuky vln
 • Jednoduché nastavení
 • Možnost určení rychlosti pohybu objektů
 • Podpora pro počítače se dvěmi monitory
 • Nastavení rozlišení a barevné hloubky
 • A mnoho dalšího
Stahujte zdarma:TADY
***********************************************************************
3D spořič obrazovky s delfíny
Další verze spořiče obrazovky ze života delfínů obsahující spoustu vylepšení a kromě delfínů i kosatky.
 • 2 druhy: delfín (nový model) a kosatka,
 • 3 spořiče v jednom: delfíni, kosatky a kosatka honící delfíny,
 • skoky,
 • pohyblivá kamera,
 • realističtější animace a fyzikální model pro skoky,
 • světla,
 • animovaná hladina,
 • vylepšená umělá inteligence, vzájemná interakce a vyhýbání se při plavání,
 • díky odstranění mnoha chyb a optimalizaci o něco menší nároky na hardware,
 • instalátor pro snadné nainstalování a odinstalování
Pozn: Pokud jste si už dříve stáhli starší verzi, která se neinstalovala, je lepší před instalací starý soubor "Dolphin Pod.scr" smazat.
Zdarma stahujte:TADY
********************************************************************
3D
Tučňáci pro vaše Windows
Náhled programu 3D Swimming Penguins
Právě teď v létě potěší trocha osvěžení. Snad vám ho mohou přinést i tito tučňáci potápějící se v antarktickém moři. Vše je doplněno autentickými zvuky vydávanými tučňáky a příjemnou hudbou. Zvukové efekty tohoto spořiče obrazovky lze samozřejmě vypnout. Program podporuje ochranu počítače heslem.
Zdarma stahujte:TADY
*************************************************************************
Kombinace podmořského sceensaveru a hry-3D spořič podmořský svět
OceanDive je jedinečná kombinace spořiče obrazovky a dobrodružné hry.
Můžete prozkoumávat prostředí pod vodou s naprostou volností pohybu a otevírat nové možnosti spořiče obrazovky, jako odměnu za objevení nových oblastí.

Hlavní rysy:
 • realisticky ztvárněné živé 3D prostředí,
 • foto realistická podmořská krajina, s úchvatnými efekty (na výkonných grafických adaptérech),
 • animovaný život, tucty druhů živočichů zahrnující žraloka, želvu, chobotnice a další,
 • starověké rozvaliny, potopená loď, korálové útesy, podvodní kaňony a jeskyně,
 • desítky tisíc čtverečních metrů oceánské krajiny se přímo nabízí k prozkoumání,
 • do detailů propracovaný spořič obrazovky.

  Nikdy by jste si nemysleli, že by mohl být oceán takhle blízko.
  V neregistrované verzi je funkční jen spořič. Pro bádání a objevování musíte program registrovat.
Zdarma stahujte:TADY
************************************************************************


Zvířecí kuriozity

30. srpna 2007 v 14:14 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Storm díky nové protéze už zase může běhat.
Storm díky nové protéze už zase může běhat.
Unikum jeho umělé tlapy je v tom, že její napohled kovový povrch zanedlouho poroste jeho vlastní srstí.
Storm o nohu přišel v důsledku operace, při níž mu veterináři z končetiny odstraňovali nádor. Protéza, která mu nyní má nohu nahradit, byla zatím použita jen jako náhrada lidského prstu, jinak jde o zbrusu nový vynález.
Autor: INT (14. 8. 2007)

Velryba žila v těle s bombou z devatenáctého století

velryba - ilustrační foto
velryba - ilustrační foto
Střelu poprvé předvedli v roce 1879 a začali ji masově vyrábět v roce 1885, jak uvedla společnost BBC. Podle všeho tento jedinec druhu velryby grónské poprvé mávl svými mohutnými končetinami krátce po Americké občanské válce.
Podle vědců dnes můžeme najít velryby starší sto let jen velmi vzácně, ačkoli se někteří jedinci těchto savců mohou dožít až dvou set let. Ale jejich lov takovou možnost výrazně snižuje.
Exemplář s bombou v těle byl zabit domorodými lovci z Aljašky v rámci povolené kvóty na jejich živobytí. Devíticentimetrový fragment střely uvízl kytovci v lopatce asi kolem roku 1890.
Jenže podle BBC na konci devatenáctého století lovce mladí a malí jedinci velryb nezajímali, takže ji nechali být. Tak se ze zranění zotavila a přežila až do jednadvacátého století.
Autor: INT (13. 6. 2007)
Autor: Famous (14. 6. 2007)

Rarita: Kočičí Stravinskij
Pianistka Nora
Pianistka Nora
Tato kočičí pianistka Nora je něco jako Stravinskij zvířecí říše (kupodivu i podobně zní) a je jen otázka času, kdy její hudba přejde do partitur velkých orchestrů.
Na internetové adrese www.youtube.com si Noru poslechly už přes čtyři miliony lidí a nahrávací společnost Laurel Canyon jí prý dokonce vydala i singl.
Autor: INT (13. 6. 2007)

Tahali ježka z automatu

Automat nápoje nevydával...
Automat nápoje nevydával...
..uvnitř byl totiž zapasovaný ježek
..uvnitř byl totiž zapasovaný ježek
Do výdejního okénka nápojového automatu nacpal někdo pichlavého savce nejspíš z hloupé recese.
"Zřejmě to byl pokus o vtip," řekla mluvčí kladenských strážníků Jiřina Forejtová. Na 'bodláče' v pasti upozornila policii obsluha nedalekého obchodního domu.
"Strážníci se pokoušeli osvobodit zvíře vlastními silami, ale otvor byl moc malý na to, aby jím ježka, sbaleného do klubíčka, protáhli bez újmy na jeho zdraví. Vyžádali si tedy technika, který nápojový automat otevřel a ježka z klece vysvobodil," dodala Forejtová.
Přestože vyděšený savec nejevil žádné známky poranění, byl rychle převezen do záchranné stanice opuštěných zvířat.
Autor: er (5. 6. 2007)

Tygr loví pod vodou... Stejně jako žralok!

Odin na svém podvodním lovu. Potkat se s ním žralok, asi by se této kočce zdaleka vyhnul
Odin na svém podvodním lovu. Potkat se s ním žralok, asi by se této kočce zdaleka vyhnul
Flákota je tady...
Flákota je tady...
Trenér Lee Munro krmí svého ´mazlíčka´
Trenér Lee Munro krmí svého ´mazlíčka´
Bílý tygr Odin (6) ze zoologické zahrady Vallejo v San Francisku je senzační potápěč a plavec. Tedy, když skok do vody stojí za to. Odinův trenér hází do tygrova bazénu kusy masa a 3,2 metru dlouhá a 230 kg těžká 'kočička' prorazí vodní hladinu jako torpédo a za kořistí se řítí jako žralok.
Odin má podobný životní osud jako miláček berlínské zoo, lední medvídek Knut. Také jeho odvrhla matka a jeho pečovatel ho krmil mlékem z láhve. Svého trenéra Lee Munra si zamiloval, a když Lee skočil do bazénu, Odin hupsnul za ním.
To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, protože tygři a jaguáři jsou kočkovité šelmy, které loví kořist i pod vodou. Odin si však bazén zamiloval a stal se jeho nejoblíbenějším místem. Pod vodou dobře vidí a vydrží pod hladinou až dvě minuty.
Autor: INT, alf (31. 5. 2007)

Krávy vypijí až 60 piv denně!

Každá kráva vypije denně asi 30 litrů kvasnic, tedy asi 60 piv
Každá kráva vypije denně asi 30 litrů kvasnic, tedy asi 60 piv
Když se nějaká kráva opije, odvezou ji ošetřovatelé na těchto sáňkách na klidné místo ve chlévě, aby ji ostatní neušlapaly
Když se nějaká kráva opije, odvezou ji ošetřovatelé na těchto sáňkách na klidné místo ve chlévě, aby ji ostatní neušlapaly
Ve Frýdlantské zemědělské v Lubně na Frýdecko-Místecku nápad z filmové trilogie Slunce, seno jen obohatili o trošku alkoholu. Tamní krávy vypijí denně 30 litrů pivních kvasnic se zbytkovým mokem.
"Zkusili jsme kravám doplnit stravu o pivovarský odpad. Obsahuje kvalitní bílkovinu," uvedl zootechnik Karel Macháček. Zvířatům se zvedla dojivost. "U 490 dojnic je to až o tisíc litrů mléka denně víc," potvrdila zootechnička Jana Kawuloková.
Každá kráva z Frýdlantské zemědělské vypije denně až 30 litrů pivního odpadu. "V přepočtu na půllitry je to 60 piv! Některé to ale přeženou. Zprvu jsme nevěděli, proč si jalovice lehla a nechtěla vstát. Nezjistil to ani veterinář. Tak jsme usoudili, že se opila," smál se zootechnik. To pak nastoupí chlapi, zvíře přenesou na 'sáňky' a dopraví ho na klidné místo ve chlévě, aby ho ostatní neušlapala.
V Lubně mají v kravíně navíc místo oken a dveří rolety, aby zvířatům nebylo vedro, a speciální síťku, která zase zabraňuje průvanu.
"Náš nápad s pivem se osvědčil, takže už ho okukují i další družstva. Ale do mléka se nic nedostane. Kravský žaludek a další zpracování to nedovolí," zdůraznil zootechnik. Podle pracovníků nošovického pivovaru odpad s kvasnicemi obsahuje jen minimum alkoholu. Jako když se sklenice od kořalky vypláchne vodou.
Autor: Marie Machková (30. 5. 2007)

Ortopedické boty pro velblouda Ilustrační foto - velbloud
Ilustrační foto - velbloud
Ten někdo byl velbloud, který pracuje coby vozítko pro postižené děti. Teď se ale do zdravotních nesnází dostal sám, tak mu musel jeho pán pomoct.
Velbloud jménem Goliáš žije v německém městě Vreden. Jeho pracovní náplní je vození dětí s různým postižením. A že jich je asi příliš mnoho, se ukázalo na Goliášově zdravotním stavu. Toho totiž bolely nohy tak, že by brzy přestal postiženým dětem pomáhat.
Jeho majitel ale vymyslel způsob, jak Goliášovým nohám pomoct. Vyrobil speciální ortopedické boty, které velbloudí nohy chovají jako v bavlnce a po bolesti už není ani památky. Spokojeni jsou nyní všichni. I když Goliáš je ve svých trochu legračních botách ještě větší atrakcí, než byl doposud.
Autor: Blesk (27. 5. 2007)

Kachní zkratka přes hotel Pojďte, děcka, voda je blízko...
Pojďte, děcka, voda je blízko...
Tahle ptačí rodinka normálně hnízdí na zahradě hotelu Marriott ve wisconsinském Racine, ale když zatouží po vykoupání v jezírku, musí jít přes hotelovou halu.
Zaměstnanci Marriottu jsou na kachní pochodování zvyklí. Kachny si totiž cestu k vodě zkracují už 23 let. Letos jde v pořadí už o druhou rodinku, která halou cupitá.
Autor: INT (11. 5. 2007)


Dumbo,létající slon

30. srpna 2007 v 11:44 Disneyovky

Dumbo, létající slon (1941)
Dumbo, létající slon (Dumbo)

Dumbo

Žánr: animovaný
Země: Spojené státy americké
Délka: 60 min.
Popis / Obsah / Info:
Dumbo patri mezi legendarni celovecerni animovane filmy studia Disney. Kouzelna pohadka o letajicim slonovi prave slavi sve neuveritelne 60.narozeniny. Nyni maji jeho velci i mali obdivovatele moznost doplnit si svou sbirku Disney Classic a odnest si tento pribeh domu.
Kdyz pani Jumbova videla poprve sve malinke sloni mlade, okazite se do neho zamilovala. Ostatni se ale Dumbovi zacali posmivat, protoze mel velke usi. A? delal co delal, porad to nebylo lepsi. Pak ale potkal pritele mysaka Timothyho se kterym prekonali vsechny nastrahy a prekazky.
Dumbo, slon s velkyma usima a jeste vetsim srdcem, je nezapomenutelny pribeh, ktery potesi celou rodinu.
*****************************************************************
************************************************************

My z Kačerova

30. srpna 2007 v 11:26 Animované seriály se zvířaty

My z Kačerova (1987) [TV seriál]
My z Kačerova (DuckTales)My z Kačerova (DuckTales)

DuckTales

Žánr: animovaný
Země: Spojené státy americké
Délka: 30 min., 100 epizod
Popis / Obsah / Info:
A jsou tu další příhody Disneových neodolatelných Kačerů z Kačerova! Strýček Skrblík se svými synovci Bubíkem, Kulíkem a Dulíkem a dalšími přáteli k vám řfinášejí gejziry vzrušeni i zábavy. Jsou tu Disneovy příběhy "My z Kačerova". Dobrodružství plná legrace, při kterých se pobavíte a zasmějete!

HOTEL KAČERŠTEJN obývá duch šíleného vědce, který ohrožuje podnikání strýčka Skrblika. Jenže
ten neni jen dobrým obchodnikem, ale i neohroženým krotitelem duchů!
I když po srážce s kosmickým krystalem získal koktavý kačer Dufus nadpřirozenou silu, zůstal z něj
přesto SUPERŇOUMA.
*************************************************************

Chovatele pavoků zabili a snědli jeho miláčci!!

30. srpna 2007 v 11:15 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Nechutné!
Černá vdova zasadila chovateli pavouků a hadů smrtící ránu
Černá vdova zasadila chovateli pavouků a hadů smrtící ránu
Tento epitaf by mohli vytesat na hrob nešťastného chovatele jedovaté havěti Marka Vögela z Dortmundu.
Třicetiletý muž zahynul jedem svých miláčků. Když ho policie objevila, jeho tělo bylo obaleno do pavučiny dvou set pavouků, nahlodáno několika ještěry, tisícovkami mravenců a gekonem.
Na odporný zápach linoucí se z Markova bytu upozornili policii sousedé. Vyšetřovatelé se domnívají, že chovatel pavouků zahynul na kousnutí černé vdovy. Měl jedinou samičku, jíž říkal Bettina. Nešťastnou manipulací s ní si přivodil smrt. Jeho byt připomínal džungli a zoologickou zahradu zároveň. Nikdy k sobě nikoho nepouštěl, první návštěvou byla policie, která nalezla jeho mrtvolu.
"Bylo to jako z hororového filmu. Tělo bylo na kanapi. Obrovská pavučina byla po celém jeho těle, všude kolem pavouci. Vylézali mu z nosu a úst. Bylo tam úplně vše, co si člověk dokáže přestavit ve světě plazů. Velké kusy masa vyrvané velkými ještěry byly znova obaleny pavučinami tarantulí a dalších pavouků," uvedl mluvčí policie z Dortmundu.
Pavouci a termiti unikli, když vybuchly vyhřívací lampy a otevřely víko do jejich nádrží. Ještěři se mohli potulovat po bytě volně. Vogel choval rovněž malého hroznýše a několik jedovatých žab. Jeho mrtvolu objevila policie podle odhadů za týden až 14 dní od úmrtí.
Autor: Famous (29. 8. 2007)

Helmsleyová odkázala majetek psovi

30. srpna 2007 v 11:12

Helmsleyová odkázala jmění psovi, vnoučata opominula

Leona bude pohřbena v obřím mauzoleu za 30 milionů korun. Tam ji bude po své smrti následovat i Trouble.
Leona bude pohřbena v obřím mauzoleu za 30 milionů korun. Tam ji bude po své smrti následovat i Trouble.
Leona Helmsleyová
Čtyřnohý přítel milionářky Leony Helmsleyové si bude po celý zbytek života žít značně nad poměry. Až zemře, tak spočine po jejím boku v rodinném mauzoleu. Na psím luxusu by nebylo nic tak podivného, kdyby ovšem dvěma ze svých vnoučat odkázala Helmsleyová alespoň něco. Stará hoteliérka a vlastnice mnoha nemovitostí je ve své poslední vůli cíleně zapomněla.
Milionářka Helmsleyová zanechala dle závěti, která byla zveřejněna v úterý své fence, která nese jméno Trouble, celých 12 miliónů dolarů (přibližně 240 miliónů korun). Několik miliónů také odkázala svému bratrovi Alvinu Rosenthalovi, kterého jmenovala pečovatelem o zazobaného psíka.
O psa by měli spolu s jejím bratrem pečovat také její dvě vnoučata, děti jejího syna Jaye Panzirera, který již také není mezi živými. Dala jim ale jasnou podmínku. Musejí jeho hrob navštěvovat aspoň jednou za kalendářní rok.
Dvěma dalším vnoučatům, Craigovi a Meegan, neodkázala nic. V poslední vůli stálo doslova, že ji k tomu vedou dobře známé důvody. Každopádně nikdo v poslední vůli nedopadl lépe než Trouble, který se mimo jiné objevil v reklamách na řetězec hotelů Helmsley.
Helmsleyová výslovně zažádala o to, aby jakmile její fenka zemře, byla pochopená v mauzoleu rodiny Helmsleyových přímo vedle jejího těla. V poslední vůli také myslela na údržbu rodinného mauzolea, na které zanechala v přepočtu něco přes šedesát miliónů korun. A zcela zkrátka nepřišel ani její šofér Nicholas Celea, tomu odkázala přibližně dva milióny korun.
Nařídila také, aby veškeré peníze, které vynese prodej jejích domů a majetku (prý půjde až o několik miliard dolarů), putovaly na charitativní nadaci Leony M. a Harryho B. Helmsleyových.
Její dlouholetý mluvčí Howard Rubenstein odmítl závět jakkoli komentovat.

Zvoník od matky Boží

29. srpna 2007 v 19:59 Disneyovky

Zvoník u Matky Boží

Zvonár u Matky Božej
Hunchback of Notre Dame, The
Kreslený velkofilm světoznámého studia Walta Disneye, inspirován prastarou pařížskou legendou a slavným románem Victora Huga. Dojemný příběh zvoníka Quasimoda (se znetvořeným zevnějškem, ale srdcem z ryzího zlata) začal jedné zimní noci, kdy se do Paříže pokusili tajně proniknout mladí manželé s nemluvnětem. Obávaný soudce Frolo a jeho biřici však byli ve střehu a žena s dítětem v náručí marně hledá útočiště v slavné pařížské katedrále Notre Dame. Frolo pak pozdě pochopil, že v uzlíčku na její hrudi nebyl lup, ale znetvořené nemluvně. Dříve než soudce stačil čerstvého sirotka utopit, zasáhla prozřetelnost v podobě chrámového kněze. Soudce se z obavy před božím trestem zavázal, že dítě vychová, ale vymínil si, že chlapec nikdy neopustí katedrálu. Uplynulo dvacet let. Quasimodo se stal u Matky boží zvoníkem. Na náměstí se koná každoroční festival bláznů a tři oživlé sochy (jediní Quasimodovi přátelé) ho přemluví, aby se konečně vzepřel vůli svého poručníka a šel poprvé v životě mezi lidi. Pařížané nejprve obdivují Quasimodovu znetvořenou tvář jako dokonalou masku, ale když odhalí pravdu, stane se překvapený zvoník snadným terčem jejich krutého posměchu. zastane se ho pouze krásná cikánka Esmeralda a je za svou troufalost stíhána Frolovými nohsledy. Nalezne útočiště v katedrále a s Quasimodovou pomocí se jí pod rouškou noci podaří uprchnout. Zlolajný Frolo nyní touží po pomstě stejně intenzivně, jako po Esmeraldině kráse a přikáže ji vypátrat za každou cenu. Statečný, čestný a do Esmeraldy zamilovaný kapitán pařížské gardy Phoebus se vzepře jeho rozkazům a stává se psancem. Pokud má láska a přátelství zvítězit nad bezcitným zlem, musí Quasimodo společně se svými přáteli Phoebusem a Esmeraldou zbavit Paříž ďábelského Frola...
**************************************************************************

Pravá blondýnka2

29. srpna 2007 v 19:37 Filmy se zvířaty

Pravá blondýnka 2 (2003)
Pravá blondýnka 2 (Legally Blonde 2: Red, White & Blonde)

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Žánr: komedie
Země: Spojené státy americké
Premiéra v ČR: 14.8.2003
Délka: 95 min.
Popis / Obsah / Info:
Elle Woods dobyla Harvard a nyní začíná právnickou dráhu u jedné velké firmy. Balancuje mezi náročnou kariérou a přípravami na svatbu s mužem svých snů. Když ale zjistí, že klienti její zaměstnavatelské firmy zneužili rodinné příslušníky (respektive matku) jejího milovaného psa Bruisera, stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva, proti zneužívání němých tváří k zločinným pokusům. Dostane padáka na hodinu. Je existenčně zničena, ale nezlomena ve svém optimismu. Slečna Woodsová vyráží do Washingtonu, aby vzala věci do svých vlastních rukou, zdobených francouzskou manikúrou. Snaží se proniknout tam, kde se tahá za politické nitky. Přitom z moře šedi, černi a námořnické modři vyčnívá jako růžový palec. Politici nejdou "poslankyni Bárbie" zdaleka na ruku a Washington, D.C., není snadné působiště pro dívku - sice s právnickým diplomem z Harvardu, ale především s neomylným smyslem pro módu. Elle však svým neodolatelným šarmem, inteligencí a odhodláním obludný systém přemůže. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakonec inspiruje ostatní, aby také vyjádřili svůj názor. Haf.
Pravá blondýnka 2 (2003) Pravá blondýnka 2 (2003) Pravá blondýnka 2 (2003)

Pravá blondýnka 2 (2003) ******************************************************************

K-9:můj přítel se studeným čumákem

29. srpna 2007 v 19:27 Filmy se zvířaty

Parťák se studeným čumákem (1988)
Parťák se studeným čumákem (K-9)

K-9

Další název: K 9
Žánr: komedie
Země: Spojené státy americké
Popis / Obsah / Info:
Skvělý James Belushi ztvárnil v této vynikající akční komedii neortodoxního policistu Thomase Dooleyho z oddělení narkotik, jenž se ve službě neobejde bez svého liberálního policejního psa. Horkokrevný Dooley je jen krůček od polapení jistého prominenta, který je zapleten do 50ti milionového obchodu s kokainem. Jelikož má ale ve svém okolí pověst šílence, jeho kolegové s ním odmítají spolupracovat, až na jednoho: skvěle vycvičeného německého ovčáka jménem Jerry Lee, s nejlepším čichem v celé protidrogové branži.
Toto netradiční spojení se zprvu ani jednomu nelíbí, ale po pár rvačkách, přestřelkách, pátračkách a dokonce i romantických dobrodružstvích začnou postupně jeden druhého respektovat.
Komedie s rychlým tempem, která vás zahřeje u srdce, o nekonvenční a neporazitelné policejní dvojce, kde jednu z hlavních rolí má nejlepší přítel člověka.
*********************************************************************

Pštros v supermarketu!

29. srpna 2007 v 12:59 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

V obchodním domě v americkém West Bendu bylo v pondělí slyšet neobvyklé hlášení:"Upozornujeme návštěvníky že Emu na parkovišti není na prodej"
Richard Takacs se svým pštrosem, kterému říká Myron
Richard Takacs se svým pštrosem, kterému říká Myron
Přišlo potom, co zaměstnanci supermarketu uvěznili uprchlého pštrosa v provizorní ohradě z nákupních vozíků. Zatímco se čekalo na příjezd majitele, krmil manažer obchodu emu hrozny a jablky, aby ho uklidnil.
Majitel pštrosa Richard Takacs předpokládá, že jeho emu vyhnal z klece kojot. Vyděšený pták potom běžel tři kilometry z farmy až do West Bendu. Takacs si ho vyzvedl na parkovišti a odvezl ho na pastvu.
Autor: ČTK (29. 8. 2007)


Týrají psy parukami!

29. srpna 2007 v 12:55 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Týrají psy parukami!

Známé jsou i psí plenky.
Ovšem nejnovější floridský trend pro čtyřnohé kamarády boří všechny hranice. Jsou tady paruky pro psy!
Někomu se může zdát, že přehnaná starost o psy, co se týče jejich vizáže, už dávno překročila všechny meze, ale kdepak, šílenství ještě není konec. Nejnovější americkou módou jsou totiž paruky pro psy. Svého miláčka můžete vyparádit, že by ho jeho maminka nepoznala ani po čichu.
U ochránců zvířat to ale milovníci psích paruk budou mít těžké. Zatímco různé 'roztomilé' psí oblečky se dají vysvětlit jako ochrana před nepřízní počasí, u paruk je vysvětlování těžší. Už proto, že na ně psíci nereagují s nadšením, pod parukami se potí.
Autor: INT, coe (29. 8. 2007)

Dredatý pes pro fanoušky hiphopu?
Dredatý pes pro fanoušky hiphopu?
Ano, prý vypadám roztomile. Ale koušu!
Ano, prý vypadám roztomile. Ale koušu!
Ještě talár a může začít soudní přelíčení
Ještě talár a může začít soudní přelíčení
Model 'indiánský náčelník' nebo spíše Pipi punčochatá?
Model 'indiánský náčelník' nebo spíše Pipi punčochatá?

V Japonsku mají psí domov důchodců

29. srpna 2007 v 12:52 Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

V Tokiu totiž otevřeli dům důchodců pro psy. Sanatorium je s nepřetržitým dohledem veterinářů.
Psům zde dělají vodoléčebné terapie, aromaterapie i akupunkturu. Dostávají speciální, obohacenou na vitamíny stravu. A dokonce zaměstnávají tým štěňat, který stárnoucím, utahaným psům pomáhá, aby se cítili mladší a dodávají jim tak energii a pocit mládí.
Psí domov důchodců
Psí domov důchodců


Takovéhle služby však nejsou pro každého. Měsíční poplatek za pobyt jednoho pejska v pečovatelském centru pro zvířecí důchodce je totiž kolem 16 000 korun (800 dolarů).
Autor: ČTK/APTN, pak (16. 7. 2007)