Italové zabíjejí černé kočky kvůli pověrám!!!!!

27. srpna 2007 v 15:30 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Ilustrační foto
Ochránci zvířat se marně snaží bojovat s tímto nešvarem. V zemi kolem Říma nemá žádná černá kočka šanci na přežití. Pro Italy jsou tato zvířata ztělesněním satana a přinášejí smůlu.
Italská Asociace na ochranu zvířat a životního prostředí však varovala, že se v zemi také značně rozšířily rituály černé magie, při nichž jsou černé kočky vražděny.
Paradoxní na všem je, že třeba v Británii naopak věří v šťastnou moc černých koček. Temné micky a mourci se tam tak těší oblibě a úctě. Také v Česku věříme, že když černá kočka přeběhne přes cestu, přinese smůlu. V Itálii však prý přes cestu přeběhne samotný satan.
Každý rok je podle italské Asociace v zemi zabito minimálně šedesát tisíc černých koček jen kvůli pověrám a černé magii. Pověst o temných silách ukrytých v černých kočkách se táhne Evropou od tmářských honů na čarodějnice ve středověku.
"Katolická církev zvěčnila tuto myšlenku po celá staletí a ta je teď hluboce zakořeněná v lidských myslích. Po staletí byly černé kočky masakrovány na příkaz kněžích," tvrdí Lorenco Croce, prezident italské Asociace na ochranu zvířat a životního prostředí.
Autor: Famous (27. 8. 2007)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama