Pštrosici otrávila lidská zrůda!!!

31. srpna 2007 v 12:08 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Pštrosici otrávila lidská zrůda!

Před pár dny ještě pštrosice Tonda pobíhala po dvorku
Před pár dny ještě pštrosice Tonda pobíhala po dvorku
Do oplocené zahrady někdo hodil k ani ne ročnímu ptákovi blíže neurčené žrádlo napuštěné prudkým nervovým jedem. Do hodiny byla pštrosice mrtvá.
Otrávenou návnadu vhodil travič ptákovi do oploceného výběhu zřejmě v noci. "Ještě večer Tondovi nic nebylo. K ránu nemohl stát, vylezla mu spodní víčka, šla mu ze zobáku pěna," vyprávěl Čech.
"Trvalo to asi hodinu. Pak jsem mu odsekl hlavu, aby se dál netrápil," uzavřel osud pštrosice, která se stala oblíbeným členem rodiny Čechových. "Tonda byl ochočený, jedl z ruky, byla s ním sranda," zavzpomínal smutně jeho majitel.
Veterinární rozbory ukázaly, že Tondovi dal někdo sežrat carbofuran, který se aplikuje v zemědělství jako insekticidní přípravek k tlumení rostlinných škůdců, ale také se často používá nelegálně jako návnada v boji se 'škodnou'.
"Tohle bylo cílené. Mohl to být nemocný člověk, sadista," míní Čech. Nevyloučil, že pštrosa zabil někdo ze závisti. Muž totiž úspěšně podniká a vede spokojený soukromý život.
Jen pár týdnů před smrtí pštrosa rodině dokonce někdo otrávil kočku, a málem jim na otravu pošel i pes labrador. "Taky to mohlo sníst dítě," zhrozil se této představy Čech. O všem informoval policii, která nyní po traviči pátrá.
Autor: Jitka Žigová (31. 8. 2007)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama