Vivisekce+kruté video!!

11. srpna 2007 v 18:17 |  STOP pokusům na zvířatech!

A tady je video jen se podívejte!to je opravdu jen pro silné povahy!
Každou vteřinu je ve vivisekčních laboratořích na celém světě zabito 33 zvířat. Denně jsou to téměř 3 milióny, ročně 1 miliarda a 40 milionů zvířat. V drtivé většině připadů umírají tyto oběti lidské samolibosti zbytečně.

Až 90 procent všech pokusů na zvířatech je nakonec vyhodnoceno jako bezvýznamných pro člověka.

Z lidských nemocí byly u zvířat pozorována méně než 2 procenta.

Mezidruhové rozdíly jsou natolik propastné, že nelze například výsledky získané pokusy na jednom druhu hlodavce s jistotou aplikovat na druh jiný, často není ani možné převádět výsledky získané na jedné myši na myš jinou.

90 až 95 procent testovaných produktů, které se na zvířatech ukázaly jako účinné a bezpečné, se při klinickém testování na lidech projevilo jako látky neúčinné či dokonce nebezpečné. Například Contergan měl pomáhat těhotným ženám proti ranní nevolnosti. Úspěšně prošel testy na zvířatech, u člověka však fatálně selhal a způsobil asi 10 tisíc defektních porodů. Mexaform, prostředek na pročištění organismu a dezinfekci střev, zapříčinil ochrnutí dolních končetin u více než 200 tisíců lidí. Eraldin, lék proti nemocem srdce, zabil desítky lidí a u další stovky oslepil. Clioquinol, lék užívaný proti průjmu, je odpovědný za oslepnutí či obrnu tisíců lidí. Na seznamu obdobných omylů jsou desítky položek.

Naproti tomu jiné léky, které by testy na některých zvířatech neprošly, může člověk bez problémů využívat. Penicilin zabíjí morčata, Aspirin je smrtelný jed pro kočky a způsobuje rození deformovaných mláďat u krys, opic, prasat, psů a dalších druhů zvířat. Insulin je příčinou deformací u králíků a myší.

Zvířata nejsou alkoholici, nejsou kuřáci, nejsou drogově závislá, netrpí na deprese a ani se nemusejí léčit kvůli obezitě. Přesto jsou u nich zcela nesmyslně tyto fenomény uměle vyvolávány a posléze léčeny.

Kouření bylo označeno jako zdraví neškodné, protože v laboratořích nebyla u zvířat prokázána rakovina následkem inhalace tabákového kouře. O škodlivosti kouření u člověka však není pochyb.
Násilné znehybnění, lámání kostí, akutní hladovění, pronikání látek kůží, dráždivost na oko. Při těchto a jiných dalších nesmyslných testech tragicky a bolestně umírá mnoho zvířat. Tyto zákroky se nazývají VIVISEKCE. Klimešův Slovník cizích slov definuje vivisekci jako operační zákrok na živém zvířeti bez narkózy. Vivisekce se používá především pro výzkumy léků a kosmetiky.
Proč jsou testy nesmyslné?

Příkladem je zbytečný test Draize, kdy je hlava králíka uchycena. Následně je testovaná látka vstříknuta zvířeti do oka. Po několika dnech se oko zanítí. Po té je oko vyjmuto a dále zkoumáno. Králík se někdy nechá na živu, jelikož má ještě oko druhé a dají se na něm provádět další pokusy. Tento popisovaný test je naprosto zbytečným, jelikož rozdíly mezi lidským a králičím okem jsou totiž dvě stě padesátinásobné. Čočka představuje u králíka 25% povrchu oka, zatím co u člověka 7%. K tomu králičí oko má méně slz pro vyplavování dráždivých látek. Nemusím určitě popisovat jak při tomto testování zvířata trpí. Zvlášť když králíka ihned po provedení testu neusmrtí, ale používají ho pro další výzkum.
Na výzkumy jsou často používáni i psi. Profesor na jedné Vysoké technické škole přepiloval 78 zdravým psům přední nohy, aby tak na nich stimuloval pseudoartrózu, kterou trpí lidé po nesprávném ošetření zlomenin. Zákrok byl proveden při vědomí psů. Otázkou je proč musel zmrzačit tolik zvířat a zdalipak to k něčemu vůbec bylo.

Co s nimi bude?

Otázkou je, co se stane se zvířaty, které prošli testováním a stále žijí. Zmiňovala jsem se na začátku o tom, že králík nemusí být použit na jedno testování, ale v bolestech prochází testováním dalším. Nejedná se samozřejmě jen o králíky. Firmy jsou totiž specializované na určitá zvířata, tudíž si zvířata vyměňují nebo s nimi obchodují. Pokusy na zvířatech a obchod s nimi je bohužel stále výnosný byznys. Zaměstnanci těchto podniků si často zakládají své soukromé "holocausty". V jejich dopisech se objevují věty typu: Posíláme vám fenku bez očí......

Farmaceutický průmysl = nejvýnosnější obchod

Nejde jen o testování kosmetiky. Nejvýnosnějším obchodem v této oblasti je farmaceutický průmysl. V USA takovýto průmysl vydělá za rok dvacet miliard dolarů. Kladete si otázku "jak je to vlastně možné?" Vyrábějí se totiž léky, které nemoc neléčí, pouze ji tlumí. Kdyby totiž tyto léky nemoce léčily, nebyl by takový odbyt.

Jak to probíhá?

Do takovýchto pokusů je investováno z peněz daňových poplatníků a sbírek pro výzkum nemoci. Za utržené peníze se nakoupí laboratorní zvířata. Ke zpracování jednoho druhu léku potřebují tisíce myší, potkanů a morčat a desítky psů a prasat. U zvířete je pak uměle vyvolána nemoc. Například psům otevřou hrudníky a simulují srdeční infarkt nebo zvířeti podají rakovinotvorné látky.
Jenomže chyba je v tom, že člověk si sám tyto nemoce nevyvolává uměle. Znamená to, že vzešlé léky lidi neléčí. K tomu přinášejí mnoho vedlejších účinků, které na zvířata nepůsobí, ale lidé se s nimi mohou ve velké míře setkat. Někdy jsou tyto vedlejší účinky životu nebezpečné! Není to směšné? Zvířata umírají kvůli lékům pro lidi, přesto že jsou léky nebezpečné.
Nedávno jsem šla k doktorce. Trápil mě zánět močového měchýře. Doktorka mě po vyléčení pro jistotu poslala na gynekologii, tam jsem dostala prášky a víte co se skrývalo pod uvedenými nežádoucími účinky? Zánět močového měchýře. To znamená, že by se mě vyléčená nemoc vrátila a šlo by to pěkně dokola. Léky tedy nebyly k ničemu a kdo ví kolik zvířat kvůli nim zemřelo.

Komise na ochranu zvířat

Pod tímto názvem jsem si původně představila komisi, která bojuje za práva zvířat, ale mýlila jsem se. Komise by se měla starat o to, aby se zvířata zbytečně nezneužívala, ale členy komise jsou také pokusníci, tudíž jim nějaké zbytečné týrání navíc vůbec nevadí. Většinu pokusů tedy komise povolí. Jejím úkolem je pouze kontrolovat, jestli zvířata dostávají vodu a pití.

Nejen zvířata jsou oběťmi

Mnoho testů je zbytečných, jelikož jsme přece jenom jiní tvorové než zvířata a testující látky na nás působí jinak. Například kvalifikovaní vědci kdysi vyzkoumali, že podle testů na zvířatech kouření nezpůsobuje rakovinu, azbest je pro člověka neškodný a aspirin je smrtelně jedovatý. Dobrým příkladem je německá firma, která způsobila tisíce znetvořených dětí. Před tímto nezdarem firma zaručovala, že látka byla testovaná na zvířatech. Zjistilo se pak, že látky působí jinak na lidi, a tak byla žaloba stáhnuta. Pak někdo prohlásil, že tato firma určitě na zvířatech netestovala, protože, by se tohle nemohlo stát. Díky argumentu se tyto testy staly povinnými.
Osudným a zbytečným byl i test pro jednu švýcarskou firmu. Vytvořila prášek, který měl působit proti hmyzu. Mohly si jej koupit i malé děti. Samozřejmě prošel několika testy a byl označen za látku neškodnou. Později se zjistilo, že je pro člověka rakovinotvorný. Jenomže to už byly prodány miliony tun a chemikálie byla ve vodě, půdě a rostlinách.
Medikamenty mnohokrát způsobily těžké vedlejší účinky a samozřejmě i smrt lidí. A to i po několika ztracených životech zvířat, která trpěla pomalou a bolestivou smrtí!

Co se testuje v kosmetice

Ročně zahyne desetitisíce zvířat jen v EU. Na zvířatech se testuje většina přípravků, které téměř každý den používáme. Patří sem šampony, pleťové krémy, parfémy, zubní pasty atd.
Zvířata trpí přesto, že existují alternativní metody. Úplný zákaz testování kosmetiky v EU přijde až koncem roku 2013.

(zdroj:nezavirejoci-pomahej.blog.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama