Zvířecí kuriozity

30. srpna 2007 v 14:14 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Storm díky nové protéze už zase může běhat.
Storm díky nové protéze už zase může běhat.
Unikum jeho umělé tlapy je v tom, že její napohled kovový povrch zanedlouho poroste jeho vlastní srstí.
Storm o nohu přišel v důsledku operace, při níž mu veterináři z končetiny odstraňovali nádor. Protéza, která mu nyní má nohu nahradit, byla zatím použita jen jako náhrada lidského prstu, jinak jde o zbrusu nový vynález.
Autor: INT (14. 8. 2007)

Velryba žila v těle s bombou z devatenáctého století

velryba - ilustrační foto
velryba - ilustrační foto
Střelu poprvé předvedli v roce 1879 a začali ji masově vyrábět v roce 1885, jak uvedla společnost BBC. Podle všeho tento jedinec druhu velryby grónské poprvé mávl svými mohutnými končetinami krátce po Americké občanské válce.
Podle vědců dnes můžeme najít velryby starší sto let jen velmi vzácně, ačkoli se někteří jedinci těchto savců mohou dožít až dvou set let. Ale jejich lov takovou možnost výrazně snižuje.
Exemplář s bombou v těle byl zabit domorodými lovci z Aljašky v rámci povolené kvóty na jejich živobytí. Devíticentimetrový fragment střely uvízl kytovci v lopatce asi kolem roku 1890.
Jenže podle BBC na konci devatenáctého století lovce mladí a malí jedinci velryb nezajímali, takže ji nechali být. Tak se ze zranění zotavila a přežila až do jednadvacátého století.
Autor: INT (13. 6. 2007)
Autor: Famous (14. 6. 2007)

Rarita: Kočičí Stravinskij
Pianistka Nora
Pianistka Nora
Tato kočičí pianistka Nora je něco jako Stravinskij zvířecí říše (kupodivu i podobně zní) a je jen otázka času, kdy její hudba přejde do partitur velkých orchestrů.
Na internetové adrese www.youtube.com si Noru poslechly už přes čtyři miliony lidí a nahrávací společnost Laurel Canyon jí prý dokonce vydala i singl.
Autor: INT (13. 6. 2007)

Tahali ježka z automatu

Automat nápoje nevydával...
Automat nápoje nevydával...
..uvnitř byl totiž zapasovaný ježek
..uvnitř byl totiž zapasovaný ježek
Do výdejního okénka nápojového automatu nacpal někdo pichlavého savce nejspíš z hloupé recese.
"Zřejmě to byl pokus o vtip," řekla mluvčí kladenských strážníků Jiřina Forejtová. Na 'bodláče' v pasti upozornila policii obsluha nedalekého obchodního domu.
"Strážníci se pokoušeli osvobodit zvíře vlastními silami, ale otvor byl moc malý na to, aby jím ježka, sbaleného do klubíčka, protáhli bez újmy na jeho zdraví. Vyžádali si tedy technika, který nápojový automat otevřel a ježka z klece vysvobodil," dodala Forejtová.
Přestože vyděšený savec nejevil žádné známky poranění, byl rychle převezen do záchranné stanice opuštěných zvířat.
Autor: er (5. 6. 2007)

Tygr loví pod vodou... Stejně jako žralok!

Odin na svém podvodním lovu. Potkat se s ním žralok, asi by se této kočce zdaleka vyhnul
Odin na svém podvodním lovu. Potkat se s ním žralok, asi by se této kočce zdaleka vyhnul
Flákota je tady...
Flákota je tady...
Trenér Lee Munro krmí svého ´mazlíčka´
Trenér Lee Munro krmí svého ´mazlíčka´
Bílý tygr Odin (6) ze zoologické zahrady Vallejo v San Francisku je senzační potápěč a plavec. Tedy, když skok do vody stojí za to. Odinův trenér hází do tygrova bazénu kusy masa a 3,2 metru dlouhá a 230 kg těžká 'kočička' prorazí vodní hladinu jako torpédo a za kořistí se řítí jako žralok.
Odin má podobný životní osud jako miláček berlínské zoo, lední medvídek Knut. Také jeho odvrhla matka a jeho pečovatel ho krmil mlékem z láhve. Svého trenéra Lee Munra si zamiloval, a když Lee skočil do bazénu, Odin hupsnul za ním.
To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, protože tygři a jaguáři jsou kočkovité šelmy, které loví kořist i pod vodou. Odin si však bazén zamiloval a stal se jeho nejoblíbenějším místem. Pod vodou dobře vidí a vydrží pod hladinou až dvě minuty.
Autor: INT, alf (31. 5. 2007)

Krávy vypijí až 60 piv denně!

Každá kráva vypije denně asi 30 litrů kvasnic, tedy asi 60 piv
Každá kráva vypije denně asi 30 litrů kvasnic, tedy asi 60 piv
Když se nějaká kráva opije, odvezou ji ošetřovatelé na těchto sáňkách na klidné místo ve chlévě, aby ji ostatní neušlapaly
Když se nějaká kráva opije, odvezou ji ošetřovatelé na těchto sáňkách na klidné místo ve chlévě, aby ji ostatní neušlapaly
Ve Frýdlantské zemědělské v Lubně na Frýdecko-Místecku nápad z filmové trilogie Slunce, seno jen obohatili o trošku alkoholu. Tamní krávy vypijí denně 30 litrů pivních kvasnic se zbytkovým mokem.
"Zkusili jsme kravám doplnit stravu o pivovarský odpad. Obsahuje kvalitní bílkovinu," uvedl zootechnik Karel Macháček. Zvířatům se zvedla dojivost. "U 490 dojnic je to až o tisíc litrů mléka denně víc," potvrdila zootechnička Jana Kawuloková.
Každá kráva z Frýdlantské zemědělské vypije denně až 30 litrů pivního odpadu. "V přepočtu na půllitry je to 60 piv! Některé to ale přeženou. Zprvu jsme nevěděli, proč si jalovice lehla a nechtěla vstát. Nezjistil to ani veterinář. Tak jsme usoudili, že se opila," smál se zootechnik. To pak nastoupí chlapi, zvíře přenesou na 'sáňky' a dopraví ho na klidné místo ve chlévě, aby ho ostatní neušlapala.
V Lubně mají v kravíně navíc místo oken a dveří rolety, aby zvířatům nebylo vedro, a speciální síťku, která zase zabraňuje průvanu.
"Náš nápad s pivem se osvědčil, takže už ho okukují i další družstva. Ale do mléka se nic nedostane. Kravský žaludek a další zpracování to nedovolí," zdůraznil zootechnik. Podle pracovníků nošovického pivovaru odpad s kvasnicemi obsahuje jen minimum alkoholu. Jako když se sklenice od kořalky vypláchne vodou.
Autor: Marie Machková (30. 5. 2007)

Ortopedické boty pro velblouda Ilustrační foto - velbloud
Ilustrační foto - velbloud
Ten někdo byl velbloud, který pracuje coby vozítko pro postižené děti. Teď se ale do zdravotních nesnází dostal sám, tak mu musel jeho pán pomoct.
Velbloud jménem Goliáš žije v německém městě Vreden. Jeho pracovní náplní je vození dětí s různým postižením. A že jich je asi příliš mnoho, se ukázalo na Goliášově zdravotním stavu. Toho totiž bolely nohy tak, že by brzy přestal postiženým dětem pomáhat.
Jeho majitel ale vymyslel způsob, jak Goliášovým nohám pomoct. Vyrobil speciální ortopedické boty, které velbloudí nohy chovají jako v bavlnce a po bolesti už není ani památky. Spokojeni jsou nyní všichni. I když Goliáš je ve svých trochu legračních botách ještě větší atrakcí, než byl doposud.
Autor: Blesk (27. 5. 2007)

Kachní zkratka přes hotel Pojďte, děcka, voda je blízko...
Pojďte, děcka, voda je blízko...
Tahle ptačí rodinka normálně hnízdí na zahradě hotelu Marriott ve wisconsinském Racine, ale když zatouží po vykoupání v jezírku, musí jít přes hotelovou halu.
Zaměstnanci Marriottu jsou na kachní pochodování zvyklí. Kachny si totiž cestu k vodě zkracují už 23 let. Letos jde v pořadí už o druhou rodinku, která halou cupitá.
Autor: INT (11. 5. 2007)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama