Legenda o Mulan 1,2

11. září 2007 v 17:35 |  Disneyovky

Legenda o Mulan (1996)
Legenda o Mulan (Mulan)

Mulan

Žánr: animovaný
Země: Spojené státy americké
Premiéra v ČR: 26.11.1998
Délka: 88 min.
Popis / Obsah / Info:
Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného "draka strážného" zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země.
Legenda o Mulan (1996) Legenda o Mulan (1996) Legenda o Mulan (1996) *********************************************************** Legenda o Mulan 2 (2004) Legenda o Mulan 2 (Mulan II)

Mulan II

Žánr: animovaný / rodinný / komedie / muzikál
Země: Spojené státy americké
Délka: 79 min.
Popis / Obsah / Info:
Prožijte opět zábavu a vzrušení s Mulan, dráčkem Mushu a dalšími skvělými kamarády v novém celovečerním filmu LEGENDA O MULAN 2. Krásná a odvážná hrdinka se vrátila. A je šťastná jako nikdy předtím, protože ji generál Shang požádal o ruku. Přesto se objeví nečekaná překvapení. Jejich štěstí se jim snaží kazit nezbedný Mushu, který se jako rodový ochránce snaží držet zamilovaný pár co nejdále od sebe. A k tomu je tu ještě jeden obtížný úkol - doprovázet tři princezny přes celou Čínu za jejich manžely. Princezny se však do svatby nehrnou. Jejich muži jim byli prostě vybráni. Když to Mulan zjistí, rozhodne se rázně zakročit. Těšte se na skvělou komedii, podmanivou hudbu a dojemný příběh o odvaze a přátelství.
Legenda o Mulan 2 (2004) [Video] Legenda o Mulan 2 (2004) [Video] Legenda o Mulan 2 (2004) [Video]
*********************************************************
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama