Nejmenší pes na světě-měří 10 cm!

2. října 2007 v 18:59 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Čivava - ilustrační foto
Jenže i mezi příslušníky této rasy existují velikáni a trpaslíci. Dlouhosrstá čivava Boo Boo z amerického státu Kentucky je podle Guinnessovy knihy rekordů v současnosti nejmenším psem světa. Má na výšku jen 10 centimetrů a váží 675 gramů.
"Boo Boo byla očním kapátkem živena každé dvě hodiny, když se narodila. Vážila pouhých 28 gramů," tvrdí majitelka nejmenší rekordmanky Lana Elswicková z Racelandu.
Předchozí držitelkou rekordu byla slovenská čivava Danka Kordak.
"Aby mohl získat pes tento titul, musí být rok starý, aby byl již ve velikosti dospělého. Boo Boo oslavila rok v dubnu," tvrdí majitelka Elswicková, jíž konkuruje fenka Ducky z Floridy. Ta měla ovšem v červnu již 12 centimetrů. Jenže váží pouhých 650 gramů, takže je váhově menší než Boo Boo.
"Lidé tvrdí, že čivavy jsou ubohé a odporné. Já myslím, že jsou skutečně roztomilé, a když někam chcete jít, můžete si je prostě strčit do peněženky," tvrdí majitelka Dukcy Lisa Messierová.
Jenže Ducky i Boo Boo jsou pouze živoucími rekordmankami. V historii zatím nejmenším pejskem byl trpasličí jorkšírský teriér, který měřil na výšku jen sedm centimetrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama