Zvíře v nouzi

11. listopadu 2007 v 17:24 |  Pomáhejte zvířátkům!!

Za loňský rok přijala Národní síť záchranných stanic 8 348 zvířat, z toho se vrátilo zpět do volné přírody 4 623 vyléčených zvířecích pacientů. Český svaz ochránců přírody na jaře započal s projektem sledování živočichů navrácených do přírody. Od počátku tohoto roku jsme vypustili stovky zvířata. Téměř 50 jich bylo opatřeno vysílačkami, a sledovali jsme, jak probíhá návrat do jejich přirozeného prostředí.
Na internetových stránkách www.zvirevnouzi.cz pravidelně sledujeme, jak se zvířatům na svobodě daří. Držíme palce ježčicím Ježurce a Bodlince, které byly vypuštěny již v dubnu, aby úspěšně zvládly přezimovat. Poslední zprávy byli optimistické - daří se jim dobře. Naopak smutné zprávy přišly z Makova. Po měsíci dohledali vypuštěného puštíka - svobody si neužíval dlouho - zemřel pod koly aut.
V Pátku vypouští i před zimou
V záchranné stanici v Pátku u Poděbrad letos sledovali více jak desítku zvířat. Vysílačky dostala jak zvířata zraněná, tak i odchovaná mláďata. Prvním vypuštěným zvířetem byla káně lesní. Ta se střetla s automobilem a utrpěla zlomeninu pažní kosti u levého křídla. I její návrat byl úspěšný.
Kalous ušatý byl dovezen do stanice jako vypadlé mládě koncem června, poštolku obecnou přijali v Pátku v červenci. Oba ptáci byli pozdní mláďata z druhých snůšek. Díky péči stanice dnes dostali možnost vrátit se do volné přírody. Jejich návrat budete moci s napětím sledovat na stránkách www.zvirevnouzi.cz.
Děkujeme generálnímu partnerovi Nadaci České spořitelny, která podpořila finančním darem Národní síť záchranných stanic i v roce 2007.
"Jsme rádi, že se můžeme podílet na záchraně zvířat, která by bez pomoci těžko přežila. Vážíme si práce všech, kteří se na péči o zraněná zvířata podílejí, a věříme, že i Nadace České spořitelny prostřednictvím spolupráce s Českým svazem ochránců přírody svým dílem přispívá k zachování přírody pro naši i budoucí generaci," uvedla Radka Kaslová, tajemnice Nadace České spořitelny.
Pokud Vám není lhostejný osud zraněných volně žijících živočichů, můžete poskytnout finanční dar na konto 33 55 33 22/0800 nebo poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI na číslo 87777 (platí pro všechny operátory, účtování DMS: 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč, službu provozuje Fórum dárců). Více informací naleznete na www.zvirevnouzi.cz
Více informací:
Zdeňka Nezmeškalová, koordinátorka projektu, tel. 222 511 494
Luboš Vaněk, záchranná stanice Pátek, tel. 603 864 822
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama