Z kočky si udělali živý terč

23. února 2008 v 21:51 |  STOP trápení zvířat!

Z kočky si udělali živý terč

Ostrava - Policisté vyšetřují další otřesný případ týrání zvířat. Obětí je kočka, kterou těžce zraněnou našli tento týden náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé.
Těžce zraněnou kočku našli náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé. Těžce zraněnou kočku našli náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé. Autor: Městská policie Ostrava
Ihned přivolali odchytový oddíl městské policie. Strážníci zjistili, že zvíře má vystřelené oko a ránu na krku. Vše nasvědčuje tomu, že si z něj někdo udělal živý terč, na který pálil ze vzduchovky či jiné zbraně.
Jak uvedla mluvčí ostravské městské policie Dana Klišová, kočka byla ihned převezena na ostravskou veterinární kliniku. Následné rentgenové vyšetření ukázalo, že má v těle celkem čtyři diabolky. "Všechny se pokusíme vyjmout. Nejhorší je diabolka v lebce, v oblasti oka," uvedl veterinář Jan Nytra. Samotná operace byla plánována na úterní večer. Výsledky budou známy ve středu dopoledne.

Postřelená kočka vážnou operaci přežila, po tyranovi pátrá policie

Veterinářům se podařilo zachránit vážně zraněnou kočku, kterou tento týden někdo postřelil v Ostravě-Staré Bělé. V úterý pozdě večer se podrobila náročné operaci, během které jí byly z těla vyjmuty čtyři projektily, vypálené pravděpodobně ze vzduchovky. Jedna střela zasáhla oko, další krk, hruď a bederní oblast. Největší nebezpečí představovala diabolka, která zasáhla oko a skončila v lebce. "Operace se zdařila," uvedl ve středu Jan Nytra z veterinární kliniky v Ostravě s tím, že ráno již zvíře spořádalo plnou misku jídla. "To je dobré znamení," dodal Nytra s tím, že projektily jsou uschovány na klinice. "Necháváme je pro případ, že by si je jako důkaz vyžádala policie," řekl Nytra.

Zvíře sice přišlo o jedno oko, běsnění neznámého střelce ale přežilo. Léčba potrvá ještě několik dnů.

Po násilníkovi pátrá policie

Strážníci z místa činu pořídili fotodokumentaci, kterou i s dalšími informacemi předali státní policii. Ta po pachateli začala pátrat. Neznámému násilníkovi, který zvíře mučil, zatím hrozí jen několikatisícová pokuta za přestupek. O trestný čin týrání zvířat by se jednalo pouze tehdy, pokud by kočka zemřela. Další možností je, že dotyčný již v minulosti provedl podobnou ohavnost. Za této situace by mohl ve vězení strávit až jeden rok.
Během krátké doby je to již druhý podobný případ, kterým se ochránci zákona v Moravskoslezském kraji zabývají. V lednu na základě brutálních záběrů zveřejněných na internetu začali vyšetřovat smrt kočky v Morávce na Frýdecko-Místecko. Parta mladých lidí během oslav zvíře opila a pak na ně pustila bojového psa. Hrůzné dílo dokončil mladík, který roztrhané, ale stále žijící kočce skočil na hlavu.
Skupinka si vše pro vlastní pobavení natáčela na video. Ze záběrů se nyní kriminalistům podařilo identifikovat jednotlivé aktéry události, která se odehrála již v roce 2006. První obvinění by mohla padnout již v nejbližších dnech.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama