Brutální zabití psa pobouřilo obyvatele Lukova

7. dubna 2008 v 17:40 |  STOP trápení zvířat!

Brutální zabití psa pobouřilo obyvatele Lukova

Lukov - Šokující případ násilí na psovi hýbe Lukovem na Zlínsku. Bývalý řezník Josef Jaša tam na začátku týdne ubil železnou tyčí psa svého známého, stáhl zvíře z kůže a chtěl z něj pravděpodobně připravit uzeniny.
Obyvatelé Lukova jsou tímto jednáním pobouřeni a znechuceni.
"Ten pes byl velmi hodný, chodili jsme ho dokonce s dětmi hladit. Nikdy nikomu neublížil," řekla Magda Nedbálková. Ta je sousedkou Jarmily a Josefa Klačánkových, kterým šestiletý kříženec Filip patřil. "Když pan Klačánek psa postrádal, vždycky hned sedl do auta a jel ho hledat. Navíc je tu mezi sousedy zvykem dát vědět, pokud se tu potuluje pes, jehož majitele znáte," dodala.
Magda Nedbálková soudí, že bývalý řezník chtěl skutečně psa použít na výrobu masa. "Náš pes se před asi sedmi lety taky ztratil a nenašel se, přestože jsme ho hledali všude. Možná ho taky Jaša zabil," zamyslela se Nedbálková.
O tom, že v Lukově psi podezřele mizejí již delší dobu je přesvědčená jedna z tamních obyvatelek. "Obávám se, že skončili podobně," uvedla žena, která si přála zůstat v anonymitě, protože se bojí o zdraví svého vlastního psa.
Deník oslovil i Evu Brázdovou, od které Klačánkovi svého psa dostali. "Je to hrozné, nedá se to ani popsat. Jaša byl řezník, tak to má asi v krvi. Nám se naštěstí žádný pes neztratil, vodíme je na vodítku. Hodně psů se tu potuluje, občas je na obchodě vyvěšené, že někdo psa hledá," popsala.
Zabití Filípka se jí dotklo o to více, že chová jeho psí maminku a sestřičku Lily a Lucky.
Jak se na věc nyní dívá Josef Jaša, se nepodařilo zjistit. Jeho, ani nikoho z rodiny se ve středu na místě nepodařilo zastihnout.
Majitelé zabitého psa už se o tragédii nechtějí bavit. "Jsem z toho už utrápená," vysvětlila Jarmila Klačánková. Tu jsme telefonicky zastihli právě ve chvíli, kdy byl její manžel na policii kvůli výpovědi.
Podle zlínské policejní mluvčí Jany Bartíkové se čeká na výsledky pitvy zvířete. Ty by měly být k dispozici zřejmě ve čtvrtek. Pokud by se prokázalo, že se bývalý řezník dopustil týrání zvířete, hrozilo by mu odnětí svobody až na jeden rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama