Žena zachránila svého psa, pokousala pitbulla

26. dubna 2008 v 17:55 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Žena zachránila svého psa, pokousala pitbulla

Staffordshirský bull teriér
Bojová plemena vzbuzují v mnoha lidech strach. Na snímku staffordshirský bull teriér foto: profimedia.cz
Aby zachránila svého psa, zakousla se osmatřicetiletá Amy Riceová do nosu útočícího pitbulla. Žena se nejdříve svou milovanou labradorku Ellu snažila vyprostit z čelistí útočící fenky pitbulla ručně, ale nedařilo se jí to. Na řadu tedy přišly zuby."Nakonec jsem pitbulla kousla do nosu," řekla Amy reportérům místního listu Star Tribune. "Neměla jsem to v úmyslu, ale nakonec to tak dopadlo. Prokousla jsem mu kůži a v puse ucítila jeho krev. Věděla jsem, co se děje a říkala jsem si, že to není dobrý."
Místní úředník odpovědný za zdraví a chování zvířat, Dan Niziolek, řekl, že ani nejzkušenější z jeho spolupracovníků se s něčím takovým nesetkali. "Setkáváme se ale s lidmi, kteří pro ochranu svého zvířete udělají cokoliv," dodal Niziolek.
Pitbullka nebyla zraněna vážně, ale Amy se teď musí podrobit testům na vzteklinu a postarat se o zranění své dvanáctileté labradorky Elly. Pitubulka jménem Frances byla umístěna do karantény, ale nebyla majiteli odebrána.
"Já jsem si byla jistá, že mi moje Ella v náručí umírá. Bylo to strašné. Mohlo to být dítě. Mohlo to být o hodně horší. Opravdu nevím, proč policie nezasáhla důrazněji," stěžovala si žena, která své fence zachránila život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama