Psí hlídač umíral v opuštěném objektu hlady

30. května 2008 v 20:59 |  STOP trápení zvířat!

Psí hlídač umíral v opuštěném objektu hlady

Teplice - Kříženec německého ovčáka v zahradě u vily v Teplicích v Lipové ulici poblíž městské knihovny se stal v posledních týdnech předmětem zájmu místních lidí.
Německý ovčák. Německý ovčák.
Pes strádal hladem a žízní a umíral. V úterý byl pes v posledním tažení ze zahrady odnesen, aby v klidu prožil poslední chvíle života.
Člověk, který psa ze zahrady odnesl, nechce být jmenován. Pro Deník uvedl, že sedmiletý kříženec německého ovčáka je natolik nemocný, že umírá.
Filip Holata z Hostomic se v úterý, když šel kolem plotu, za kterým ležel německý ovčák, doslova zděsil stavu, ve kterém pes byl. Pes se nemohl postavit na zadní nohy a ležel odevzdaně na dlaždicích.

Hlídač se stal vězněm

"Postávalo tam několik lidí a litovali ho. Našel jsem poblíž dvě misky od rychlého občerstvení, prostrčil jsem je plotem a nalil jsem mu postupně litr a půl vody. Všechnu vodu zoufalý pes najednou vypil, jaký byl dehydrovaný," uvedl Holata.
Zdeňka Horáčková z teplické Ligy na ochranu zvířat ČR uvedla, že zaznamenala řadu stížností na podmínky, ve kterých pes žil.
"U vily jsou zazděná okna, dvoumetrová tráva, někdo psovi nosil občas jídlo. Pes měl hlídat opuštěný objekt, ale ve skutečnosti se stal vězněm trpícím nedostatkem stravy a tekutin. Něco tak hrozného jsem já a lidé, kteří stáli se mnou u plotu, ještě neviděli. Nejsmutnější je, že majitel stavby tam může dát znovu psa a tomu může hrozit stejné peklo," dodal Holata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama