Ztracený papoušek nadiktoval veterinářům adresu domů

27. května 2008 v 21:19 |  Zvířecí zajímavosti,užitečné rady ohledně chovů a péče o vaše mazlíčky a kuriozitky

Ztracený papoušek nadiktoval veterinářům adresu domů

Papoušek šedý patří mezi nejučenlivější papoušky.
Papoušek šedý patří mezi nejučenlivější papoušky.
/* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/778/127787-article-d96gt.jpg', 'http://media.novinky.cz/778/127787-gallery-d96gt.jpg', 400, 258, 700, 452, 'Papoušek šedý patří mezi nejučenlivější papoušky.','','');/* ]]> */
Ačkoli papoušci většinou nerozumějí tomu, co je učíme, jeden ztracený žako z Japonska si povídáním zachránil život. Veterinářům totiž Josuke prozradil nejen své jméno, ale i adresu domů. Majitel ho naštěstí místo vulgarismů a jiných hloupostí naučil požádat o cestu domů.
Policie žaka našla na střeše budovy ve městě Nagarejama ležícího nedaleko Tokia. Po noci strávené na stanici ho odvezli muži zákona na veterinární kliniku. Zatímco před policisty mlčel, jako by se bál, že by mohli jeho výpověď použít proti němu, s veterináři si začal Josuke povídat.
"Jsem pan Josuke Nakamura," vypálil ze sebe papoušek podle policejního mluvčího Šindžira Uemury až před veterináři. Přidal i celou adresu včetně čísla domu.
"Adresu jsme prověřili a rodina Nakamurových tam skutečně žije. Takže jsme jim oznámili, že jsme Josukeho našli… Já sám jsem se s ním snažil mluvit a chovat se k němu přátelsky, ale zcela mě ignoroval," uvedl Uemura.
Žako šedý neboli žako kongo (Psittacus erithacus) se učil své jméno a adresu přibližně dva roky. Tento druh papouška patří z hlediska osvojování lidského hlasu a řeči k nejučenlivějším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama